Porównanie monitorów bezdechu Snuza, Angelcare i Babysense 2016/2017

Porównanie monitorów oddechu, recenzje, opinie i fachowe porady
Zestawienie najpopularniejszych w Polsce monitorów oddechu dla niemowląt. Krótka charakterystyka nowości, które prawdopodobnie podbiją rynek polski i światowy. Zasada działania oraz krótki poradnik dotyczący monitorów ruchu, a także kilka niespodzianek dla wytrwałych czytelników. Czytajcie do końca i zgarniajcie nagrody!

Najnowszy ranking renomowanych monitorów bezdechu + cennik 2016*

*Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Zestawienie monitorów łóżeczkowych z nianią wideo LCD

ModelProducentRozmiar ekranu
Częstotliwość
Sensory
Zasięg
GwarancjaCena
AC403Angelcare1,3”2,4 GHzTak250 m2 lata580 zł
AC601Angelcareb.d864 MHzTak250 m2 lata559 zł
AC701Angelcare2,75”1,8 GHzTak230 m2 lata659 zł
AC1200Angelcare2”2,4 GHzTak b.d2 latanowość!
AC1300Angelcare3,5”2,4 GHzTak250 m2 latanowość!
Babysense 5Babysensebrakb.dTakb.d2 lata389 zł

Zestawienie monitorów pieluszkowych

ModelProducentWymiary
Certyfikat medyczny
Baterie
Instrukcja obsługi PL
GwarancjaCena
HEROSnuzaTakNieTakTAK2 lata399 zł
HERO MDSnuzaTakTAKTakTAK2 lata449 zł
PICOSnuzaTakNieNieNie2 latanowość!

Nowości produktowe czekające na premierę w Polsce

Snuza HERO MD, monitor z certyfikatem medycznym, cena 449 zł

Rekomendowany przez placówki medyczne monitor Hero MD (Medical Device), to najnowszy wynalazek marki Snuza. Według producenta monitor jest jeszcze lepszy od poprzednika Snuza Hero. Jak na razie ciężko skonfrontować zapewnienia producenta o jakości produktu z opiniami klientów, gdyż póki co żaden nie pokwapił się podzielić swoimi spostrzeżeniami (brak zarówno pozytywnych, jak i negatywnych głosów). Na bazie znakomitych opinii na ceneo.pl (ocena 4,88 /5) starszego modelu wierzymy, że Snuza HERO MD będzie jeszcze lepsza. Osoby zainteresowane nowością Snuza zapraszamy do porównania Hero MD na naszej stronie – LINK

Prezentacja wideo Youtube

Angelcare AC1300: monitory ruchu, dźwięku i audio

Nowy monitor oddechu od Angelcare model AC1300 będzie posiadał zdecydowanie największy wyświetlacz wśród wszystkich modeli AC. Nowy monitor oferuje jeszcze bardziej wyrazisty obraz oraz krystalicznie czysty dźwięk. Póki co monitor został jedynie zaprezentowany przez Angelcare, nie można go jeszcze kupić w żadnym polskim sklepie. Więcej informacji o nim znajdziecie tutaj.

Prezentacja wideo Youtube

Owlet, monitor skarpetka zakładany na stópkę dziecka

Używający technologii pulsoksymetrii monitor Owlet dokonał prawdziwej rewolucji w branży dziecięcych monitorów bezdechu. Dzięki niemu wyodrębniamy trzeci rodzaj (obok pieluszkowych i łóżeczkowych) monitorów oddechu – monitory skarpetkowe. Innowacji i nowoczesności w projekcie Owlet jest tyle, że można przecierać oczy ze zdumenia. Już sam fakt, że monitor posiada aplikację na smartfon Appe do mobilnego monitoringu oddechu dziecka mówi wiele. Do Polski projekt ten jeszcze nie dotarł. Ale jak już będzie coś wiadomo o dacie premiery w Polsce, jako pierwsi o tym Państwa poinformujemy, bo zdajemy sobie sprawę, że wiele osób czeka na informację o premierze Owlet w naszym kraju.

Prezentacja wideo Youtube

Gdzie kupić ?

W naszym sklepie Bociek.eu znajdziecie państwo wszystkie topowe marki monitorów oddechów dostępnych na Polskim rynku. Oprócz szerokiej gamy produktów zapewniamy kompleksową obsługę klienta i pogwarancyjny serwis.

Nasi czytelnicy płacą najmniej, czyli aktualne promocje na monitory oddechu w sklepie BOCIEK.

Snuza Hero w cenie 399 zł (najtaniej w Internecie!) – przejdź do oferty sklepu
Snuza HERO MD – odbierz kod rabatowy w sklepie BOCIEK (hasło: HEROMD) i kup nowy monitor Snuza taniej  – LINK
Babysense 5 – odbierz kod rabatowy w sklepie BOCIEK (hasło: BABYSENSE5) i kup nowy monitor Babysense taniej – LINK

Czy warto kupić ?

W myśl idei „Przezorny zawsze ubezpieczony” odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Trzeba mieć na uwadze fakt, że bez monitora w razie jakichkolwiek problemów dziecka z oddechem nie będziemy nawet tego świadomi. Są rzeczy na których można oszczędzać, ale zdrowie zdecydowanie do nich nie należy.

Jaki monitor oddechu wybrać

Na początku musisz zastanowić się, jaki rodzaj monitora będzie najodpowiedniejszy dla Twojego dziecka. Wybór najlepszego monitora zdecydowanie nie jest łatwą decyzją, ponieważ każdy jest trochę inny i różni się nieco w działaniu. Najważniejszy kwestiami na które powinniście zwrócić uwagę jest niewątpliwie bezawaryjność, funkcjonalność i niska frekwencja fałszywych alarmów. Monitory oddechu są swoistymi strażnikami snu Twojego dziecka więc ważne jest żeby były precyzyjne i niezawodne.

Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami nt. monitora oddechu, który chcemy nabyć, ponieważ opinie innych ludzi są najlepszą rekomendacją. Przed ostatecznym podjęciem decyzji warto także zapytać swojego lekarza rodzinnego co sądzi o wybranym przez Ciebie modelu.

Monitory oddechu 2016

Rodzaje monitorów oddechu, zasada działania

Stacjonarne – Czujniki są umieszczane w łóżeczku np. pod materacem i sygnał z nich jest wysyłany bezprzewodowo do odbiornika znajdującego się nieopodal, który na bieżąco analizuje prace układu oddechowego twojego dziecka, jeśli liczba oddechów zmaleje do 10 na minute to automatycznie uruchamia się alarm.

Przenośne – Przypinane np. do pieluszki lub ubranka niemowlęcia, kontrolują oddech Twojego dziecka nawet poza jego łóżeczkiem. Czujnik jest jednocześnie analizatorem oddechu dziecka.

Dla bliźniaków – nie ma obecnie na rynku urządzenia potrafiącego monitorować oddech więcej niż jednego dziecka w tym samym czasie. Nie zaleca się kupowania jednego monitora płytkowego i montażu go na dwóch łóżeczkach, ponieważ wtedy nie będzie działał poprawnie. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest kupienie w zestawie dwóch monitorów z czterema czujnikami sensorycznymi lub dwa urządzenia oddzielnie monitorów przypinanych do pieluszki.

Parametry

Liczba oddechów krytycznych

W zależności od marki alarm uruchamia się jeśli liczba oddechów na minutę spadnie poniżej dziesięciu (np. Babysense ) lub ośmiu (np. Nanny BM-02). Różnice są stosunkowo nie wielkie, ale warto zastanowić się co oznacza dla ciebie liczba oddechów krytycznych.

Liczba sekund bezdechu uruchamiających alarm

W monitorach stacjonarnych jest to zazwyczaj 15 sekund, po tym czasie uruchamia się alarm krótki, po kolejnych 5 sekundach włącza się alarm długi. Monitory przenośne mają przeważnie ustawiony alarm na 20 sekund, ale w większości modeli można zmienić ten czas w ustawieniach.

Rodzaje alarmów

Monitory oddechu mają dwa rodzaje alarmów tj.

Dźwiękowy – Alarm dźwiękowy włącza się gdy ilość oddechów na minute spadnie do krytycznego poziomu lub w momencie gdy dziecko od kilkunastu sekund nie oddycha.

Wizualny – Na monitorze pojawiają się informacje dotyczące stanu twojego dziecka jak i stanu urządzenia.

Rodzaj zasilania

Zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku jest zasilana bateriami AA (tzw. paluszki). Średnia żywotność baterii to 6 miesięcy.

Waga i wymiary

Monitory stacjonarne tj. czujnik + odbiornik ważą do 1,5 kg (np. Nanny BM-02) a odbiornik ma wymiary 135 x 70 x 35 mm. Monitory przenośne są zdecydowanie lżejsze bo wazą zazwyczaj ok. 50g i mają wymiary zbliżone do 6,0 x 4,5 x 2,0.

Opinie w Internecie, a opinie lekarzy

O tym jak ważnym urządzeniem dla współczesnych rodziców jest monitor oddechu, niech świadczą pozytywne opinie, którymi dzielą się internauci w sieci. Średnia ich ocena w przeglądarce cenowej ceneo.pl nie spada poniżej 4 gwiazdek (maksymalnie można dostać 5). Ze wszystkich monitorów będących przedmiotem oceny w naszym zestawieniu, największą popularnością cieszy się monitor oddechu Babysense 5 z certyfikatem medycznym – LINK. Na 26 opinii (stan 08.11.2016) ocena urządzenia to wysoka nota na poziomie 4,6 gwiazdek. Z monitorów z poza naszego rankingu, rewelacyjne noty zebrał nie produkowany już Angelcare AC401 – Ocena 4,6 na 148 opinii! Dla fanów AC401 dobra wiadomość, godny następca poprzedniego monitora – AC403 jest już sprzedaży i jest jeszcze lepszy od poprzednika. Zapraszamy do zapoznania się z produktem – LINK.

Pomocne komentarze na temat monitorów na popularnych serwisach opiniujących Ceneo i Opineo

Snuza HERO – czytaj opinie na ceneo.pl
Babysense 5 – czytaj opinie na ceneo.pl
Angelcare AC401 – czytaj opinie na opineo.pl

Jak zapewne sami się przekonaliście, można znaleźć w Internecie także skrajnie negatywne opinie na temat monitorów i głosy, które nie polecają tego urządzenia. Lekarze jednak zgodnie przyznają, że zawsze lepiej go mieć, bo może w razie wystąpienia bezdechu uratować dziecku życie.

Jeszcze nie wiesz jaki monitor oddechu wybrać? Napisz do nas!

Kontakt:
Sklep BOCIEK
ul, Mikulczycka 1
41-800 Zabrze
+48 32 271 56 79
sklep@bociek.eu

Zespół Śmierci Łóżeczkowej

Każdy młody rodzic powinien zainteresować się potencjalnymi zagrożeniami dla swojego dziecka. Poza mnóstwem bakterii, istnieją też inne problemy zdrowotne, które mogą się tragicznie skończyć. Jednym z takich potencjalnych zagrożeń jest Zespół Śmierci Łóżeczkowej – SIDS (z ang. Sudden Infant Death Syndrome). Neonatolodzy wyodrębnili kilka potencjalnych czynników ryzyka min.:

  • Twoje dziecko jest wcześniakiem i ważyło za mało
  • paliłaś tytoń w ciąży
  • kładziesz dziecko do spania na plecach
  • u innych Twoich dzieci występował problem bezdechu

 

Oczywiście występowanie, któregoś z tych czynników nie oznacza od razu tego, że Twoje dziecko dotknie Zespół Śmierci Łóżeczkowej, ale nie można te lekceważyć tak poważnych czynników.

Wychodzimy na przeciw wszystkim ludziom szukającym wiedzy i pomocy w temacie Zespołu Śmierci Łóżeczkowej. Jako specjaliści w swojej branży chcemy przybliżyć państwu pokrótce czym tak naprawdę jest SIDS i jak z nim walczyć.

Monitory oddechu to urządzenia, które w sposób ciągły badają i analizują oddech twojego dziecka. To zbawienie dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą jak radzić sobie z tego typu problemami.